WARSZTATY „PORTRET SUBIEKTYWNY” Z BOGDANEM KRĘŻĘLEM

 

Do stworzenia dobrego portretu nie wystarczy perfekcyjna znajomość obsługi aparatu i sprzętu oświetleniowego. Potrzebne są także: oryginalny pomysł, umiejętność narzucenia fotografowanej osobie własnej wizji artystycznej oraz dbałość o drobne detale, takie jak tło czy dobór optymalnej ogniskowej.

Studio Quantuum zaprasza na warsztaty „Portretu subiektywnego”, które odbędą się w dniach 11-12 czerwca w Krakowie i zostaną poprowadzone przed Bogdana Krężela, znakomitego polskiego portrecistę i fotografa prasowego. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak (i kiedy) korzystać z blendy, dyfuzora oraz sztucznego doświetlenia sceny, jakie światło dają takie modyfikatory światła błyskowego, jak softbox, beauty dish, „plaster miodu” czy ringflash, a kiedy lepiej fotografować przy świetle zastanym. Zwieńczeniem warsztatów będą profesjonalne – poddane wcześniejszej obróbce – wydruki zdjęć uczestników.

 

Portret_subiektywny_opcja2_600px

 

 

 

Program warsztatów „Portret subiektywny” Bogdana Krężela

Dzień pierwszy:

  1. Pokaz prac Bogdana Krężela wraz z omówieniem techniki, podejścia do osób fotografowanych i wyjaśnieniem zastanej sytuacji.
  2. Ocena portfolio każdego z uczestników w celu skorygowania programu do profilu danej grupy. Co nas kręci w fotografii ?
  3. Opis i zapoznanie się ze sprzętem fotograficznym prowadzącego, wyjaśnienie problemów technologicznych i wskazanie potencjalnych korzyści.
  4. Praktyczna część warsztatów:
    • Praca przy użyciu blendy
    • Fotografia przy użyciu stałego źródła oświetlenia
    • Praca ze światłem błyskowym (przy użyciu zdalnego wyzwalania)
    • Fotografia z wykorzystaniem światła dziennego wraz z modyfikatorami (blenda, światło ciągłe, błysk)
    • Praca z tłem, jako niedocenianym aspektem obrazu fotograficznego
    • Analiza fotografii pod kątem światła, ogniskowej, perspektywy, tła, itp.

 

Dzień drugi:

  1. Pokaz i ocena zdjęć uczestników przed i po procesie postprodukcji. Wyjaśnienie kluczowych aspektów profesjonalnej obróbki obrazu wraz z przykładami fotografii Bogdana Krężela.
  2. Cyfrowa edycja fotografii wykonanych przez uczestników warsztatów pod okiem prowadzącego.
  3. Twórcze wykorzystanie cyfrowej edycji obrazu.
  4. Indywidualne korekty prac każdego z uczestników.
  5. Wykład Michała Wiatrowskiego na temat przygotowania zdjęć do druku.

 

 

Cena warsztatów:

2 dni – 1000 zł.

Uwaga konkurs – wygraj 55% zniżkę na warsztaty !

Producent oświetlenia studyjnego Quadralite [wcześniej Quantuum] sponsoruje 55% zniżkę dla 10 uczestników warsztatów. Mamy zatem dla Was specjalne zadanie konkursowe. Zróbcie do 2 zdjęć portretowych z wykorzystaniem nietypowego źródła światła. Spośród wszystkich nadesłanych prac wyłonimy 10 uczestników, którzy wezmą udział w warsztatach z 55% rabatem.

Na prace czekamy do 1 czerwca 2016 roku pod adresem: studio@quantuum.pl

Powodzenia !

 

Kiedy:

11-12 czerwca 2016

Zajęcia potrwają od 10:00 do 19:00. W czasie zajęć przerwa na lunch.

Pobliskie punkty gastronomii: Belagio cafe & grill, Pomodorino – pizzeria, McDonald’s

 

Gdzie:

Studio Quantuum

Ul. Bonarka 11

30-415 Kraków

 

Grupa do 12 osób

 

W cenie warsztatu:

  • kawa, herbata, przekąski;
  • kalibracja monitora wykonana przez specjalistę DTP
  • do 3 profesjonalnych wydruków własnych zdjęć

 

O autorze warsztatów:

Bogdan Krężel – absolwent Studium Fotografii w PWSFTviT w Łodzi. Twórca kilku wystaw indywidualnych miedzy innymi w Warszawie, Krakowie Zakopanem. Laureat prestiżowych konkursów „Polska fotografia prasowa”, czy ,,Portret miasta Krakowa”. Autor okładek do książek wydawnictwa ZNAK, W.A.B i PRÓSZYŃSKI i S-ka, oraz wielu ilustracji do książek . Na co dzień publikuje w magazynach i tygodnikach, m.in Polityka, Newsweek, Wprost, Twój Styl i Przekrój.

Bogdan o sobie: portretuję ludzi, których widzę często po raz pierwszy, w miejscach, które muszę zaanektować do potrzeb swojej wizji obrazu. Lubię tę niepewność w mojej pracy, bo dzięki temu każde spotkanie jest niepowtarzalne i daje szanse na zrobienie wyjątkowego portretu. Dzięki dużemu doświadczeniu wiem jak pracować z ludźmi by wydobyć z nich subiektywną autentyczność chwili. W pracy poza studiem opanowałem warsztat w którym wykorzystuję nietypowe źródła światła. Staram się dać sobie szanse na zrobienie ,,złego zdjęcia”, co paradoksalnie, jest bardzo kreatywne.